U17: Rácz-parádé Olaszország ellen!
szóljon hozzá2012. október 23., 18:31
A Haladás-Illés Akadémia középpályása, Rácz Barnabás két gólt lőtt és egy tizenegyest is kiharcolt az U17-es válogatottban.

A magyar U17-es válogatott harmadik, egyben utolsó meccsét is megnyerte a hazai rendezésű mini eb-selejtezőn. Az már korábban eldőlt, hogy a Pisont István irányította nemzeti csapat az olaszok elleni mérkőzés végeredményétől kvalifikálta magát az elitkörbe. Nos, a magyarok hétfőn délután Telkiben az olaszokat is megverték, a 3:2-s győzelemben négy Haladás-Illés Akadémia játékos - Bedi, Rácz, Bölcsföldi és Tihanyi is kivette a részét. Grabant ezúttal nem lépett pályára. A három gólból kettő Rácz Barnabás nevéhez fűződik, aki - Bedihez és Tihanyihoz hasonlóan -  a Lurkó FC-ben nevelkedett. A szombathelyi fiatal ráadásul egy tizenegyest is kiharcolt!

A magyar válogatott utolsó csoportmeccsén az Ivancsics Alex - Bedi Noel, Kecskés Ákos, Talabér Attila, Spandler Csaba - Gazdag Dániel, Rácz Barnabás, Szántó Tamás (Vida Máté, 49.)- Bölcsföldi Milán (Nagy Ádám, 81.), Tihanyi Olivér (Korozmán Kevin, 68.), Zsótér Donát összeállításban szerepelt.

Az öt gól leírása az mlsz.hu oldalon.

A 16. percben egy 23 méteres szabadrúgásból megszületett az olaszok vezető gólja, Mauri csavart a jobb alsó sarokba (0-1).

A találat meghozta a magyar válogatott támadókedvét, és mindössze öt percre volt szükségünk az egyenlítéshez, a Rácz Barnabás ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt bünetőből Zsótér Donát a bal alsó sarokba lőtt (1-1).

Az 56. percben az olasz kapus hibázott, röviden lőtte el a labdát, Rácz Barnabás lecsapott rá, elvitte a védője mellett, majd 15 méterről higgadtan a bal sarokba helyezett (2-1).

A 75. percben ismét sikerült zavarba hozni az ellenfél védelmét, egy röviden előrevágott labdát Vida Máté szerzett meg, Ráczhoz passzolt, aki ismét a legjobb megoldást választotta, és 15 méterről a bal sarokba lőtt (3-1)

Két perccel később Cerri büntetőből szépített (3-2), de az egyenlítésre már nem maradt ereje az olasz csapatnak, a magyar válogatott megnyerte a mérkőzést, és hibátlan teljesítménnyel jutott be az Európa-bajnoki selejtező elitkörébe.

Rácz Barnabás (fehérben, tízes mezben) szinte egyedül verte meg az olaszokat. Hátul az albánok ellen győztes gólt szerző Tihanyi Olivér